Nederlands leraar

Paddestoelen plukken in Zeist en Doorn

29-10-2024

Blog

Het was weer zover, Oktober – herfst, dan zijn de bossen op zijn mooist en…. paddenstoelen. Zelf ben ik er geen liefhebber van, maar mijn vrouw is kok en zij is er helemaal gek op. Elke herfst staat ze weer te popelen om het bos in te gaan. Natuurlijk moet je voor de mooiste paddenstoelenpaden op de Utrechtse Heuvelrug zijn. Daar zijn we dan ook elk jaar weer te vinden. In Zeist, wel te verstaan, daar op de Prins Bernhardlaan 1 bevindt zich het oudste bos van Nederland, met bomen die al een paarhonderd jaar oud zijn. De meeste bossen in Nederland zijn nog geen honderd jaar oud. Enfin, daar waren we dan voor de eerste keer. Ik moet zeggen, ik ben al een jaar gestopt met blowen, maar ik werd zo stoont als een garnaal van die boslucht! Licht gevoel in je hoofd van al die zuurstof, een geweldige kick!
En dan die kleurenpracht, elk jaar weer een feest!

Tweede locatie die we elke herfst bezoeken zijn de Kaapse Bossen in Doorn. Al hebben we nu vastgesteld dat je daar niet op een zaterdagmiddag heen moet en vooral niet als het mooi weer is, zoals afgelopen zaterdag, want dan komen er namelijk meer mensen op het idee om even lekker in het bos te gaan wandelen. Dan moet je de zijweggetjes inslaan, anders is het een lawaai van families met honden en schreeuwende kinderen. Daar kan je beter ver vandaan blijven, anders gaan je oren ervan suizen, heb ik gemerkt. Althans, mijn ene oor.
Dat ontga je door buiten de vaste wandelpaden te gaan lopen, daar kom je hooguit wat fanatieke fotografen tegen die op de grond liggen met een dure camera om een foto te maken van een detail in de natuur, een mooie tak of blad. Die zijn verder rustig, daar heb je weinig last van.